نخستین سایت اجاره ویلا در ایران


همه چیز از سال ۱۳۸۳ آغاز شد، در زمانی که اتصال به اینترنت از طریق خطوط مسی و Dial up بر قرار می شد و اینترنت هنوز در کشور فراگیر نشده بود.
استارپ اپ بودیم وقتی استارت آپی وجود نداشت.
در انتخاب نام سعی برآن داشتیم که نامی انتخاب شود که هدف اصلی از راه اندازی این وب سایت را به آسانی بیان کند ، ترکیب ویلا و رابط می توانست بیان کننده اصلی این مفهوم باشد.

ویلارابط نخستین سایت اجاره ویلا و اماکن اقامتی
زبان برنامه نویسی که برای طراحی وب سایت ویلارابط در سال ۱۳۸۳ استفاده شد HTML به تنهایی بوده است و سایت به صورت استاتیک طراحی شد نکته قابل توجه و حائز اهمیت عدم دسترسی آسان به راهنما و مشاوری در این زمینه می بوده است.

شیوه عکس برداری و نخستین گجتی که عکسبرداری با آن صورت گرفت
گوشی موبایل نوکیا ۶۶۰۰ نخستین گجتی بود که برای تهیه عکس از آن استفاده شده پس از آن با استفاده از گوشی موبایل نوکیا ۶۶۳۰ که نسختین گوشی موبایل دارای دوربین ۱٫۳ مگا پیکسلی بوده استفاده شد، که عکس های نسبتاً قابل قبولی را جهت ارایه بر روی بستر آن روز های اینترنت فراهم می نموده است.

تکنولوژی های نو ظهور
پس از استقبال از ویلارابط و ایده ای که برای اولین بار آنرا در ایران پیاده سازی نموده بود ویلارابط حال که در حال رشد بود علاوه بر تجربه اندوزی سعی بر ارتقا سخت افزاری تجهیزات خود نموده، علاوه بر سرور های اختصاصی در تجهیزات تصویر بردارش خود نیز از دوربین سونی آلفا ۱۰۰ در سال ۱۳۸۵ استفاده نمود و سعی بر استفاده از تکنولوژی های در حال ظهور مانند تصاویر پانوراما ۳۶۰ داشت ، که قابلیت نمایش تصاویر به صورت ۳۶۰ در ۱۸۰ درجه را برای کاربران سایت فراهم می نمود، استفاده از این فناوری در آن دوران بدون اغراق در ایران بی نظیر می بوده است.

ادامه پیشرفت

البته 
ویلارابط در حال حاضر هم پیشرو در به کارگیری از تکنولوژی های روز رسانه های محاوره ای می باشد که این پیشگامی را همچنان راهبری می نماید.
تکنیک نمایش تصاویر

عکاسی پیشرفته ، استفاده از تور های مجازی پانوراما نمونه ای از فعالیت های ویلارابط در نمایش اماکن اقامتی و ویلاهای استیجاری در ایران می بوده است. با آن سرعت اینترنت بزرگترین چالش نمایش تصاویر و فایل های چند رسانه ای با کیفیت می بوده که یکی از بزرگترین دست آورد های تکنیکی در نمایش اینگونه فایل ها را ویلارابط به کار برد.

تغییر تکنولوژی

با تغییر تکنولوژی و عدم پش
تیبانی مرورگر های اینترنت فراگیر مانند اینترنت اکسپلورر، کروم و موزیلا از فایل های فلش در سال ۲۰۱۵ به بعد به دلایل فنی از جمله استفاده بیش از حد از منابع سیستم و فراگیر شدن گجت های شارژی در بازدید از سایت ها در حال حاضر جهت مشاهده تور های مجازی نیاز به فعال شدن تنظیمان مربوط به فایل های فلش در مرورگر می باشد.

رزرو اولین میهمان
در پاییز سال ۱۳۸۳ اولین رزرو توسط اولین میهمان صورت پذیرفت ، نکته جالب این میهمان مهندس جوانی بود که در زمینه آی تی مشغول به فعالیت بود، در آن سال ها خبری از درگاه های پرداخت و یا سازمان های مسئول تایید صلاحیت کسب و کار الکترونیکی مانند سایت نماد وجود نداشت.

نخستین ویلایی که رزرو شد
کدویلایی که در سایت ویلارابط رزرو شد مربوط به یک ویلای سه خوابه نوساز با کد ۳۰۰۱ می بوده است که در حال حاضر کد این ویلا به ۳۰۵۳ تغییر یافته است و مدت اقامت این میهمان دو شب بود که شاید خود آن مهندس جوان هم خبر از راهی که در آغازش وجود داشت را خبر نداشت ولی به تیم ویلارابط خیلی زود خبر از موفقیتی بزرگ را در آینده ای نه چندان دور را قرار داد.

ثبت شرکت ویلارابط پارسیان
در سال ۱۳۹۰ ویلارابط تحت عنوان شرکت ویلا رابط پارسیان به شماره ۲۳۸۱ به عنوان نخستین شرکت فعال در زمینه رزرو اینترنتی ویلا و اقامتگاه ثبت گردید.

همکاری با سازمان های دولتی
ویلارابط با گسترش فعالیت های خود در خصوص اخذ مجوز های مربوطه و قابلیت هایی که برای معرفی شهرستان، اشتغالی که می تواند ایجاد نماید و ساماندهی ویلاها و اماکن اقامتی در سال ۱۳۹۰ وارد مذاکره با اداره میراث فرهنگی و صنایع دستی شهرستان چالوس گردید. با توجه به طرح ارزشمندی که در آن زمان ارایه شد به دلیل عدم درک صحیح از مفاهیمی که ویلارابط طرح نمود مورد استقبال قرار نگرفت هر چند به نظر بعد از گذشت ۷ سال از آن زمان تا کنون باز هم قدمی در این راه برداشته نشده است با اینکه ویلارابط از ارایه آن طرح به دنبال بدست آوردن منافع و کسب انحصار نبود نتوانست نظر مسئولین را جلب نماید.

پس از آن تصمیم بر آن شد که ویلا رابط بدون کسب هیچ حمایتی از نهاد های مربوطه فعالیت هایی در کنار هدف اصلی خود در جهت فرهنگ سازی ایران گردی و معرفی مناطق دیدنی استان مازندران داشته باشد . که می توان به طراحی تورمجازی کندلوس شهرستان نوشهر و استقبال بی نظیر بازدید کنندگان سایت اشاره نمود.

در این راه هم مشکلات فراوانی برای ما وجود داشت که تنها به دلیل عدم آگاهی، کوته نظری افراد مقابل این موضوع نمی تواند باشد از خاطره جالبی که برای تیم عکاسی ویلارابط در حین تصویر برداری از شهر توریستی نمک آبرود استان مازندران که سبب ضبط تجهیزات عکس برداری توسط انتظامات شهرک نمک آبرود شد می توان یاد کرد . در حین عملیات تصویر برداری در سال ۱۳۹۰ جهت ساخت تور مجازی در شهرک نمک آبرود انتظامات شهرک وارد عمل شد و به تجهیزات و دوربین های تصویر برداری مشکوک شد ، نکته جالب توجه اینجاست که تیم انتظامات نمک آبرود توانایی تشخیص یک دوربین را نداشت و با ضبط دوربین ها تحت عنوان اینکه تصویر برداری در شهر توریستی، گردشگر پذیر نمک آبرود ممنوع می باشد تجهزات را بردند.لازم به ذکر است نمک آبرود سالیانه چند صد هزار نفر گردشگر را در خود پذیرا می باشد که از نظر تیم انتظامات حق تصویر برداری را ندارند و به تیم عکاسی ویلارابط علاوه بر اینکه اجازه عکاسی ندادند با جملاتی مانند اینکه شما با گرفتن این تصاویر قصد فروش شهرک را به کشورهای حوزه خلیج فارس را دارید کمال تعجب را برای اینگونه طرز تفکر را بر انگیختند.
اجاره ویلا در شمال

درباره ویلارابط پارسیان

  • ويلا رابط نخستین و اولین سایت رزرو ویلا و اماکن اقامتی در ایران با تجربه اي ۲۵ ساله در زمينه رزرواسيون و اجاره اماکن اقامتي در ايران و با بکارگيري به روز ترين تکنولوژي و متد؛ پيشگام در ارايه خدمات توريستي مي باشد. ويلا رابط نخستين سايت رزرو اينترنتي در کشور است که در سال  ۱۳۸۳ کسب و کار جديدي در کشور ايجاد نموه است.

  • کادر مجرب و کارشناساني خبره و با احترام به ارزش ها و آرمان هاي حاکم بر کشور عزيزمان ايران با کاهش هزينه هاي ناخواسته سفر و پشتيباني ۲۴ ساعته به جلب رضايت مشتريان خود مي پردازد و شما را با مفهومي جديد از مديريت زمان آشنا مي سازد و فقط بايد به راه سفر فکر کنيد.

شعار ما

  • ویلارابط صداقت و صحت اطلاعات را اصل رضایت مندی مشتریان خود می داند و به عنوان بنیان گذار رزرو ویلا و اقامتگاه در ایران از سال ۱۳۸۳ وظیفه سنگین جلب اطمینان مشتریان را بر عهده خود می داند.


وقت خود را تلف نکنید

  • بیهوده زمان ارزشمند خود را در جستجوی عکس هایی که انتشار یافته است تلف نکنید در ویلارابط تمام ویلاها برای اجاره به صورت شبانه و رزرو در تمام ایام سال آماده میهمان پذیری می باشد و ویلاها و اماکن اقامتی که شرایط ویِژه ویلارابط را نداشته باشد از لیست رزرو خارج می گردد تا در انتخاب مکان اقامتی مورد نظر خودتان از بین بهترین ها گزینه مناسب خود را انتخاب نمایید.

  • اجاره ویلا در شمال در تمامی شهرهای شمالی از جمله محموداباد، رویان، نور، نوشهر، چالوس، کلاردشت، متل قو، سلمانشهر، رامسر می باشد که با تمرکز بر مناطق توریستی متل قو و نمک آبرود و نور بهترین ویلاهای اجاره ای را در اختیار دارد.